you're offline
Wróć

Poznaj bliżej mieszkańców lasów!

Od 04/05 do 19/05
auchan-odkryj_tajemnice_lasu-29042021-390.jpg
Wystarczy krótka podróż za miasto, żeby znaleźć się w lesie! Naszą okolice otaczają liczne tereny zielone. Warto poznać je bliżej i dowiedzieć się, jakie gatunki roślin i zwierząt je zamieszkują oraz jak można je chronić. Od 4 do 18 maja zapraszamy do udziału w akcji edukacyjnej pt. „Odkryj tajemnice lasu”.

ZOBACZ WYSTAWĘ W PASAŻU GALERII I BUDKI DLA PTAKÓW W NASZYM SĄSIEDZTWIE

W tym czasie podczas codziennych zakupów w będzie można obejrzeć wystawę edukacyjną i dowiedzieć się m.in.: jakie gatunki drzew można zaobserwować w polskich lasach, jakie zwierzęta można w nich spotkać, a także jak powinniśmy przygotować się na wycieczkę do lasu. Podczas wystawy będzie można również dowiedzieć się, jak zbudować budkę lęgową dla ptaków, którą można potem umieścić w np.: w przydomowym ogrodzie. Te małe konstrukcje chętnie zasiedlą takie ptaki, jak muchołówka, sosnówka, czubatka, pleszka czy sikorka bogatka. Budki lęgowe dla ptaków będzie można obejrzeć także w sąsiedztwie naszej galerii handlowej!

OBEJRZYJ FILMY I POSZERZ SWOJĄ WIEDZĘ

Wiedzę zdobytą podczas wystawy będzie można utrwalić i uzupełnić, oglądając filmy dostępne na profilu naszej galerii na Facebooku. Widzowie dowiedzą się z nich, dlaczego las jest tak ważny oraz jakie rośliny, ptaki, owady i ssaki można w nim spotkać. Poznają także pracę osób dbających o przyrodę. Emisja pierwszego filmu odbędzie się 5 maja pod adresem https://www.facebook.com/CentrumHandloweAuchanMikolow

Odwiedzający nas profil na Facebooku będą mogli wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania będą ciekawe książki przyrodnicze. Aby zdobyć jedną z nich wystarczy pod postem konkursowym udostępnić zdjęcie przedstawiające siebie lub bliskich na tle ulubionego drzewa. Jury wybierze spośród nich trzy najciekawsze zdjęcia.

Zapraszamy do udziału!
Share