you're offline
Wróć

Oddaj krew – podziel się tym, co najcenniejsze!

21/05
add this event to your calendar

choose your application

mikolow-podziel_sie-15052020-390.jpg
21 maja od 13:30 do 16:60 w ramach akcji #dobrysąsiad w ambulansie przed centrum handlowym będzie można oddać krew.

Epidemia koronawirusa zmieniła nasze codzienne życie i nawyki. Jednak wciąż w naszym otoczeniu są osoby potrzebujące krwi – to chorzy w trakcie leczenia chorób nowotworowych i chorób krwi, pacjenci po przeszczepach, a także ci, którzy ucierpieli w wypadkach.

Dlatego wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zachęcamy do oddawania krwi. W czwartek 21 maja od 13:30 do 16:30 przed Centrum Handlowym Auchan Mikołów stanie ambulans, w którym będzie można bezpiecznie oddać krew. Ze względu na sytuację epidemiczną panującą w Polsce, dawców obowiązują dodatkowe wymogi.

Krew może oddać osoba, która m.in. w ciągu ostatnich 14 dni nie przebywała poza granicami Polski, której temperatura ciała nie przekracza 37,3°C, nie ma objawów infekcji, nie jest objęta kwarantanną, nadzorem epidemiologicznym i w ciągu ostatnich 14 dni nie miała kontaktu z osobą z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem.

Dawcy oczekujący do oddania krwi zachowują niezbędny odstęp: 1-1,5 metra. Każdy krwiodawca otrzymuje maseczkę, rękawiczki oraz długopis, a bezpośrednio przed oddaniem krwi będzie poddany badaniu temperatury i kwalifikacji lekarskiej.

Pobrana krew uzupełni zapasy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, które zaopatruje w krew i jej składniki 130 szpitali i klinik regionu śląskiego. RCKiK w Katowicach prowadzi działania zachęcające mieszkańców regionu do regularnego oddawania krwi.

Zachęcamy do udziału w akcji! add this event to your calendar

choose your application

Share