you're offline
Wróć

Razem chronimy przyrodę – warsztaty ekologiczne

09/11
mikolow-akademia-malych-odkrywcow-2282019-390.jpg
9 listopada przedstawiciele Ligi Ochrony Przyrody zagoszczą w naszym Centrum Handlowym. Podczas spotkania odbędą się warsztaty, które dzięki wesołej zabawie będą szerzyć wśród najmłodszych pozytywne zachowania ekologiczne. Wstęp bezpłatny.  

Liga Ochrony Przyrody to najstarsza organizacja ekologiczna w Polsce. Już od 90 lat prowadzi działalność edukacyjną w zakresie ochrony przyrody, organizuje i zachęca do podejmowania prac na rzecz środowiska naturalnego, a także czuwa nad przestrzeganiem prawa ochrony przyrody i współpracuje z administracją rządową i samorządową w tym zakresie. Przedstawiciele Ligii Ochrony Przyrody będą gośćmi warsztatów dla dzieci. Goście przypomną o ważnej roli środowiska naturalnego i będą propagować pozytywne zachowania proekologicznych wśród najmłodszych. 

9 listopada maluchy odwiedzające Centrum będą mogły wziąć udział w warsztatach ekologicznych, które poprzez zabawę będą przybliżać istotne kwestie ochrony środowiska. Przedstawiciele LOP opowiedzą o globalnym ociepleniu klimatu, wskazując jego następstwa, a także opowiedzą, jak mu przeciwdziałać. Maluchy dowiedzą się, jak w prosty sposób ograniczyć zużycie energii w domu oraz oszczędzać zasoby Ziemi, która jest wspólnym domem wielu istot. Uczestnicy zajęć dowiedzą się, co to jest dziura ozonowa, które urządzenia w domach to „pożeracze” energii oraz jakie konsekwencje dla zdrowia może nieść smog. 

Zajęcia odbędą się w formie zabaw i gier dydaktycznych, a dzieci będą mogły skorzystać z interaktywnych pomocy naukowych. Zajęciom będzie towarzyszyć wystawa plansz edukacyjnych. 

Warsztaty ekologiczne odbędą się 9 listopada. Zabawa rozpocznie się o godzinie 15:00 i potrwa do godziny 17:30. Wstęp bezpłatny! 

Serdecznie zapraszamy! 
 
Share