you're offline
Wróć

Odkrywamy sekrety roślin

07/03
add this event to your calendar

choose your application

mikolow-kreatywny_ogrod_tajemnic-02032020-390.jpg
Przygodę z uprawą kolorowych kwiatów i roślin można rozpocząć w każdym wieku, a opiekować się roślinami na balkonie czy w przydomowym ogródku mogą nawet kilkuletnie dzieci! Przekonają się o tym uczestnicy warsztatów z nowego cyklu „Kreatywny ogród tajemnic”, który rozpoczynamy w naszej galerii 7 marca.

W pasażu galerii handlowej pojawi się pracowania ogrodnicza, a w niej pod okiem instruktorów dzieci poznają różne kwiaty, dowiedzą się jak je uprawiać oraz jak o nie dbać. Następnie w trakcie zajęć praktycznych nauczą się przesadzać rośliny, a także dowiedzą się, jak sprawdzić wilgotność i pH podłoża i jak zapewnić roślinom najlepsze warunki do wzrostu.

Wiele inspiracji i radości dostarczą także warsztaty tworzenia ozdób z roślin. Uczestnicy nauczą się wyplatać proste wzory z wikliny, a także wykonają stroiki i wielkanocne wianki. Będzie można także stworzyć wyjątkowe kompozycje z takich roślin, jak rokitnik, sasanka, forsycja, bukszpan oraz gałązek drzewa oliwnego i wierzbowych bazi. Chętni będą mogli również wykonać wielkanocne ozdoby ze słomy i siana oraz wysiać rzeżuchę, która z pewnością wyrośnie przed nadchodzącymi świętami wielkanocnymi.

Najmłodsze dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych, podczas których poznają podstawowe techniki plastyczne i wykonają prace o tematyce przyrodniczej.   

Zajęcia w ramach cyklu „Kreatywny ogród tajemnic” odbędą się 7 marca w pasażu naszej galerii handlowej. Zajęcia będą prowadzone od godz. 15.00 do 17.30. Wstęp wolny! add this event to your calendar

choose your application

Share