you're offline
Wróć

Manufaktura kreatywności zaprasza!

Od 07/08 do 30/08
mikolow-manufaktura_kreatywnosci-30072021-390.jpg
Wakacje w pełni. Można puścić wodze fantazji i nosić kolorowe, własnoręcznie ozdobione ubrania. Już w najbliższą sobotę 7 sierpnia podczas zajęć w ramach cyklu „Manufaktura kreatywności” dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach kreatywnych i ozdobić bawełniane koszulki.

W trakcie warsztatów mali uczestnicy poznają Shibori, czyli japońską technikę barwienia tkanin. Słowo shibori oznacza „wyciśnij, naciśnij" i opisuje sposoby, w jaki tkaninę przygotowuje się do barwienia. Może to być składanie, zagniecenia, szycie, plecenie czy skręcanie i wiązanie materiału. Wszystkie rozwiązania chronią część tkaniny przed przenikaniem barwnika i sprawiają, że po zafarbowaniu powstają na niej niepowtarzalne wzory. Podczas warsztatów dzieci będą mogły wybierać spośród różnych kolorów barwnika. Do dyspozycji będą cztery kolory: żółty, niebieski, zielony oraz czerwony. Koszulki będzie można również ozdobić specjalnymi pisakami, korzystając z gotowych szablonów lub też według własnego pomysłu.

Warsztaty kreatywne w ramach cyklu pt. „Manufaktura kreatywności” odbędą się 7 sierpnia od godziny 10.00 do godziny 15.00 pod namiotem na parkingu przed naszym centrum handlowym. Taka forma pozwoli na zachowanie wymogów sanitarnych i zapewni ochronę przed słońcem. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!