you're offline
Wróć

Jesteśmy partnerem Rajdu Śląska 2019

Od 06/09 do 07/09
mikolow-rajd_slaski-04092019-390.jpg

6 i 7 września na fanów rajdów samochodowych czekają wielkie emocje i atrakcje w ramach jednej z największych imprez sportowych na Śląsku. Rajd Śląska 2019 będzie częścią obchodów 100-lecia Powstań Śląskich. Partnerem wydarzenia są Centra Handlowe Auchan.

Tradycyjnie już organizatorzy Rajdu Śląska 2019 przygotowali ciekawe trasy i liczne atrakcje dla kibiców. Podobnie jak w poprzednim sezonie Rajd Śląska będzie rundą trzech cykli. W zawodach zmierzą się uczestnicy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a także Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska.

Rajd rozpocznie się w piątek 6 września na Placu Wolności w Mysłowicach – w tym mieście, 100 lat temu miały miejsce wydarzenia, które zapoczątkowały I Powstanie Śląskie. Rajd będzie częścią obszernego programu obchodów 100-lecia Powstań Śląskich. Zaplanowana na godz. 17:25 ceremonia startu to świetna okazja, by obejrzeć samochody rajdowe oraz poznać kierowców i pilotów. Z Mysłowic załogi udadzą się do Mikołowa, gdzie zostanie rozegrany pierwszy odcinek specjalny Rajdu Śląska. Kolejnym będzie Kryterium 100-lecia Powstań Śląskich, czyli widowiskowy wyścig przy oświetlonym Stadionie Śląskim w Chorzowie.

W sobotę 7 września zostanie rozegrany kluczowy etap rywalizacji w Rajdzie Śląska. Po wyjeździe z Chorzowa zawodników czeka długa pętla, składająca się z pięciu odcinków specjalnych – w Kiczycach (11,9 km), Jastrzębiu-Zdroju (10,7 km), Warszowicach (8 km), ponownie w Kiczycach i kończącego pętlę oesu Suszec (10,4 km). Po przerwie na serwis na Stadionie Śląskim zawodnicy ponownie pokonają pięć odcinków specjalnych, jednak w nieco innej kolejności. Łączna długość wszystkich oesów to blisko 110 km. Rajd tradycyjnie zakończy meta na rynku w Żorach, gdzie pierwsze załogi pojawią się po godzinie 19.00. Najlepsi zawodnicy Rajdu Śląska odbiorą pamiątkowe puchary.

Goście Centrum Handlowego Auchan Mikołów będą mieli okazję zobaczenia rajdowych samochodów oraz spotkania z zawodnikami mistrzostw w czasie serwisu, który odbędzie się 6 września ok. godz. 18.00, przed startem Rajdu Śląska. 7 września w godz. 12.00 do 13.30 oraz ok. 17.40 na parkingu Centrum Handlowego Auchan Żory odbędzie się przegrupowanie dla samochodów biorących udział w rajdzie.

Centrum Handlowe Auchan Mikołów oraz Centrum Handlowe Auchan Żory są partnerami Rajdu Śląska 2019.

Share