you're offline
Wróć

Detektywistyczne zabawy dla dzieci!

22/02
add this event to your calendar

choose your application

mikolow-przygody_lassego_mai-21022020-390.jpg
Badanie odcisków palców, analiza substancji i łamigłówki czekają na dzieci 22 lutego!  

Błyskotliwe i zaskakujące książki o przygodach rezolutnej pary przyjaciół rozwiązujących kryminalne zagadki od dawna podbijają serca dzieci na całym świecie. Lasse i Maja, którzy prowadzą biuro detektywistyczne zaproszą dzieci odwiedzające naszą galerię handlową do wspólnej zabawy. Wśród atrakcji każdy znajdzie coś dla siebie!

Dzieci wysłuchają opowiadań o przygodach nietuzinkowych postaci – Lassego i Mai, którym niestraszne są nawet najbardziej zawikłane łamigłówki! Do przygód bohaterów będą nawiązywać zajęcia dla dzieci, w tym warsztaty detektywistyczne i archeologiczne oraz gra miejska. Uczestnicy zajęć zapoznają się z metodami detektywistycznymi, takimi jak badanie odcisków palców, analiza dowodów czy analiza substancji. W pracy śledczego przyda się również wiedza z zakresu archeologii, dlatego mali detektywi wezmą udział w wykopaliskach, podczas których zmierzą i narysują odnaleziony skarb oraz przeprowadzą niezbędną analizę. Nie zabraknie zajęć laboratoryjnych, podczas których dzieci przeprowadzą badania dowodów pod mikroskopem.

W przestrzeni pasażu galerii handlowej odbędzie się gra miejska, podczas której goście wcielą się w poszukiwaczy zagubionych elementów skarbu i będą mieli za zadanie rozszyfrować ciekawe zagadki sprawdzające znajomość książek oraz orientację w obiekcie. Drużyny będą musiały przejść określoną trasę złożoną z pięciu punktów, a po drodze z pewnością zmierzą się z  szyframi i łamigłówkami. Moc wrażeń gwarantowana! Program inspirowany jest serią: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai, Martin Widmark, ilustracje Helena Willis, Wydawnictwo Zakamarki.

Zabawy detektywistyczne odbędą się 22 lutego w pasażu galerii handlowej. Zajęcia będą prowadzone od godz. 15.00 do 17.30. Wstęp wolny! add this event to your calendar

choose your application

Share