14.03.2019 Poznajemy polskie parki narodowe – bezpłatne warsztaty dla dzieci

 

 

W Polsce są ich 23 i każdy jest wyjątkowy! Parki narodowe, bo o nich mowa, będą tematem warsztatów przyrodniczych, które odbędą się 23 marca. Różnorodne zajęcia i atrakcje pozwolą małym odkrywcom poznać bogactwo polskiej fauny i flory. Wstęp bezpłatny!

Kolejne spotkanie w ramach warsztatów podróżniczych zapozna dzieci z walorami przyrodniczymi polskich parków narodowych. 23 objęte ochroną parki to tereny szczególnie wartościowe ze względu na niezwykłą faunę i florę. Atrakcyjność parków docenia corocznie 20 milionów turystów odwiedzających te obszary.

Podczas warsztatów odbędzie się kilka rodzajów zajęć i atrakcji. Dzieciom zostaną przedstawione zagadnienia związane z florą charakterystyczną dla różnych parków narodowych. Zajęcia teoretyczne i praktyczne pozwolą rozpoznawać i badać gatunki roślin pod mikroskopem, a także stworzyć oryginalne zielniki i figurki z wykorzystaniem darów lasu. Prowadzący będą w kreatywny sposób tłumaczyć o znaczeniu lasu i jego wpływie na funkcjonowanie człowieka, a dzięki grom przyrodniczym dzieci przyswoją dużą dawkę wiedzy z zakresu środowiska.

Mali przyrodnicy będą zgłębiać również tajemnice świata zwierząt zamieszkujących parki narodowe. Maluchy nauczą się rozpoznawać różnorodne gatunki i dowiedzą się, czym się charakteryzują i jak wygląda ich codzienne życie. Prowadzący opowiedzą o ptakach, ssakach drapieżnych, gatunkach zamieszkujących zbiorniki wodne oraz tych objętych ochroną. Podczas zabaw dzieci będą rozpoznawać ślady i tropy zwierząt oraz stworzą budki lęgowe dla ptaków.

Podczas zajęć zostaną użyte ciekawe pomoce naukowe, takie jak mikroskopy, gry edukacyjne, modele, plansze czy tablice interaktywne, które sprawią, że warsztaty będą atrakcyjne dla dzieci w różnym wieku.

Warsztaty podróżnicze odbędą się 23 marca od godz. 15.00 do 17.30. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!

 

  Wróć do listy

 
C.H. Auchan Mikołów ul. Gliwicka 3

Godziny otwarcia galerii

pon. - sob.: 9.00 - 21.00 niedz.: 9.30 - 19.30
 

Szukasz promocji?

Sprawdź nasze oferty