11.10.2017 Drugie życie starych przedmiotów na ekowarsztatach dla dzieci

 

 

Trend eko ciągle zyskuje na wartości i popularności. 14 października będziemy zachęcać do poznawania nawyków ekologicznych w formie kreatywnej zabawy. Warsztaty pod hasłem „Drugie życie starych przedmiotów” to niepowtarzalna okazja do szerzenia wśród najmłodszych konsumentów przyjaznych środowisku zachowań i ćwiczenia zdolności manualnych.

Warsztaty w formie kreatywnych zajęć będą zachęcać do rezygnacji z szeroko rozumianego marnotrawstwa. Najmłodsi uczestnicy dowiedzą się, czym jest recykling i jak w prosty sposób wykorzystać niepotrzebne przedmioty, nadając im tym samym nowe życie.

Uczestnicy warsztatów stworzą kreatywne prace, wykorzystując niepotrzebne, ogólnodostępne przedmioty. Z niepotrzebnych gazet i innych papierów powstaną kolorowe koszyczki, które pomieszczą najróżniejsze skarby małych artystów. Dzieci dowiedzą się, jak stworzyć wiklinę papierową, z której następnie będą wyplatać najróżniejsze kształty, w tym elementy koszyczków. Z niepotrzebnych słoików powstaną również lampiony, które będą dekorowane skrawkami materiałów i wycinankami. Ciekawi efektów?

Serdecznie zapraszamy na potkanie z cyklu „Kreatywnych Warsztatów Rodzinnych” już w sobotę 14 października. Bezpłatne zajęcia odbędą się od godziny 11.00 do 17.00. Materiały potrzebne do wykonania prac zapewni organizator.

 

  Wróć do listy

 
C.H. Auchan Mikołów ul. Gliwicka 3

Godziny otwarcia galerii

pon. - sob.: 9.00 - 21.00 niedz.: 9.30 - 19.30
 

Szukasz promocji?

Sprawdź nasze oferty